יעוץ משפטי לעמותות ולאגודות שיתופיות

ייעוץ משפטי לעמותות

תמיד חלמת להגשים חלום עם אידיאולוגיה שבוערת בך למען צדק חברתי, אבל חיכית לשעת כושר לפרוץ קדימה.
כבר הקמת עמותה חדשה או שאתה בדרך להקמת עמותה חדשה, אבל עדיין אתה נאלץ להיאבק בעודף הביורוקרטיה שיש בישראל.

בוא נדבר בקצרה על עולם העמותות, שהם ארגונים ללא כוונת רווח, המשרתות מטרות חברתיות.
היה זה זוכה פרס נובל לכלכלה, מוחמד יונוס, שהגדיר עסק חברתי ככזה המשרת מטרות חברתיות, נמצא בבעלות בקהילה ושומר על עיקרון אי-משיכת רווחים. כיום, השם "עסקים חברתיים" כולל בתוכו תפישות עולם שונות ומגוונות, ואפילו סוגים שונים ומגוונים של מודלים של עסקים. כך שאין הסכמה בישראל או בעולם הגדול על הגדרת עסק חברתי.

דיני העמותות בישראל עוסקות בסוגיות כמו ייסוד עמותה ומשמעותו, הזכות להתאגד ולייסד עמותה, רישום עמותה חדשה, מטרות אסורות, שם העמותה, תעודת רישום, העמותה כתאגיד, אחריות חברי העמותה, תקנון העמותה, תקנון רשום ותקנון מצוי, שינוי מטרות העמותה, כשירות חברי העמותה, פנקס החברים, מוסדות העמותה, האסיפה הכללית, ועד העמותה, ועדת ביקורת, הגוף המבקר, ניהול חשבונות, הגשת מסמכים ועיון, מאזן ודוח כספי, חדילת העמותה, פירוק ומחיקה, עבירות לפי חוק העמותות, והיד עודנה נטויה.

בשנים האחרונות עלו לכותרות סוגיות שונות בעולם העמותות, שכולן הוכרעו בבתי המשפט. כך לדוגמה, בעלי עמותה שגייסה כספים בניגוד למטרותיה נקנסו בסכום של 6 מיליון שקל. וכך לדוגמה, רשם העמותות הוסמך לפקח ולפתוח בחקירה מנהלית נגד עמותות, ועמותה שהמחזור הכספי שלה עולה על 10 מיליון שקל תחויב במינוי מבקר פנימי.

משרדינו מעניק שירותים משפטיים קבועים למגוון רחב של עסקים חברתיים, עמותות וארגונים ללא כוונת רווח. במסגרת תחומי העיסוק המשפטי, למשרדינו יכולת להעניק חבילת שירותים מקיפה הן בתחום של דיני העבודה, המשפט המנהלי בכל הנוגע למיצוי זכויות מול רשויות המדינה, ועריכת חוזים והסכמים. חבילת שירותים זו מאפשרת לבעלי העמותות לרכז את פעילותם המשפטית החיונית במסגרת המשרד, לייעל את עבודתם השוטפת ולחסוך עלויות כספיות. במשרדינו מושם דגש על יחס אישי ומיוחד, תוך זמינות מרבית ומקצועיות משפטית חסרת פשרות. למשרדינו, המצוי בהליך התרחבות, לקוחות פרטיים ועסקיים, עמותות וחברות מהארץ ומחו"ל.

בין העמותות שמשרדינו מייצג וייצג בעבר (רשימה חלקית):

התאחדות הסוחרים הכללית והעצמאים בישראל
האיגוד הישראלי לרפואה תעסוקתית
התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית
קואליציית שבת שוויון
עמותת ידיד
ועמותות נוספות

אם אתם אנשי ובעלי עמותות עם אג'נדה ערכית בשדה הפעילות החברתי בישראל, הזקוקים לליווי משפטי צמוד או לקידום ערכים בעזרת עתירה לבג"ץ נגד רשויות המדינה – מקומכם איתנו.
פנה אלינו עוד היום ונשמח לסייע גם לך לקדם ערכים חברתיים בספירה הציבורית של ישראל בעזרת כלים משפטיים עשירים ומועילים !
שירותי המשרד ניתנים בעברית, ברוסית ובאנגלית.
לייעוץ ראשוני בגובה העיניים, השאר את הפרטים בטופס למטה או חייג עכשיו: 072-2150666

הרשמה לניוזלטר:

הרשמו לניוזלטר של Uplaw ונשלח לכם מאמרים מרתקים.